• 0850 885 23 35

Yarı Yıl Tatili Önerileri

Yarı Yıl Tatili Önerileri
  • 18-01-2020
  • 881

Yarı Yıl Tatili  İçin 5 Öneri

17 Ocak tarihi itibariyle Yarıyıl tatiline girildi Aileler de çocukları ile yapacakları aktiviteleri düşünmeye başladı işte size Uşak Rehberim olarak Önerilerimiz

 1-) Murat Dağı:

Kış aylarında karla kaplı Murat Dağı ailecek gidilebilecek şehrimize yakın güzel bir seçenek uşak şehri merkezine fazla yağmayan kar çocuklarımızın karla olan oyunlarını kısıtlamakta burada çocuklar kar ile doyasıya oynayabilir. Ayrıca kayak yapma imkanı da var Aman Dikkat Çocukları Sıkı giydirin Hasta olmasınlar

2-) Uşak - Atatürk ve Etnografya Müzesi

Hisarkapı Uluyolu'nda bulunan Atatürk ve Etnografya Müzesi Yakın Tarihimizin izlerini taşımaktadır. Çocukların bu tarihi mekânı görmesi onların tarihi bilinçlenmesine mutlaka fayda sağlayacaktır.

2-) Kayaağıl Termal Tesisleri

 Kayaağıl Termal Tesisleri kış günlerinde Uşak Halkımızın vazgeçilmezleri arsında çocuklarla gidilip güzel vakit geçirilebilecek yerler arasında Unutmadan Pazartesileri temizlik günü boşuna gitmeyin giremezsiniz.

3-) Çocukların Vazgeçilmezi Sinema:

Tatil zamanı Sinemalarda da çocuklar için filmler daha fazla gösterimde oluyor. Çocuklarınızı sinema ile ödüllendirip onlarla güzel vakit geçirebilirsiniz. Patlamış Mısırla Sinema Keyfine sanırım hiçbir çocuk hayır demez.

4-) Kitap Okuma

     Çocuklar havaların soğuk olmasının da etkisi ile yine zamanlarının çoğunu evde geçirecekler.   Bu zamanı kaliteli geçirmeleri için evde yapılabilecek bir sürü aktivite mevcut bunlardan en önemlisi ve ihmal edileni kitap okumaktır. Çocuklar bu tatil dönemlerinde kitap okumak istemezler bunun için bunu güzel bir oyun haline getirebilirsiniz. Kitabı bir tiyatro gibi okuduklarını oynatabilirsiniz.

 5-)  Ev eşyalarını Tamir Etmek

            Evet kulağa garip gelse de çocuklar bundan keyif alacaktır. Tamir yada bakımını yapabileceğiniz bir eşyanız varsa bunu çocuğunuzla güzel vakit geçirmek için kullanabilirsiniz.

6-) Eski oyunlarınızı oynamak

            Evet Çocuğunuza sizin nasıl oyunlarla büyüdüğünüzü gösterin televizyon, telefon ve bilgisayar olmadan ne kadar kaliteli vakit geçirebileceklerini gösterin, Yüzük Saklama, İsim Şehir hayvan, Sessiz Sinema gibi oyunları çocuklarınızla güzel vakit geçirmek için oynayabilirsiniz.

 NOT: Çocuklarımızın Okula Başlama Zamanı 3 Şubat.