• 0850 885 23 35

Yaşlılara sanal ortamda eğitim önerileri

Yaşlılara sanal ortamda eğitim önerileri
  • 24-03-2020
  • 907

Nereden Erişilecek ?

Yaşlıların evlerinde kalabilmeleri ve daha kaliteli zaman geçirebilmeleri için sanal ortamda egzersiz sistemi geliştirildi. Hem mental hem de fiziksel olarak kendilerine iyi gelebilecek olan egzersiz hareketlerini internet üzerinden video ile takip edebilme imkanları olacaktır.


Nasıl Kullanabilir ?

Açıkçası Tv ortamında gösterilmesi yaşlılarımız için daha kolay ve doğru olacaktır. Çünkü; internet yani sanal ortamda sosyal medya üzerinden kullanımı bir kısmı için kolay ve ulaşılabilir olurken diğer bir kısmı olumsuz etkileyecektir. 

 

Uygulamanın Özellikleri 

Yaşlılarımızın ruhsal olarak sıkıntıdan uzaklaşması veya bu hezametten kurtarmak için mantıklı ve kullanışlı fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi spor,resim vb. uğraşılarla odak noktası yaratmak güzel ulaşılabilir olması daha uygun olacaktır.


Yaşlılarımız Neden Evde Kalmalı ?

Belirli bir yaş grubu (65+) risk grubunda olduğu ve kronik bir rahatsızlığı da bulunuyorsa toplumsal olarak başta yaşlıları sonra hepimizi tehlike durumuna sokmaktadır. Bu süreç belirli bir şekilde düzelene kadar kendilerini bir şekilde izole etmeleri gerekmektedir.UŞAK REHBERİM