• 0850 885 23 35

SAÇ MODELLERİNDE YENİ TRENDLER

SAÇ MODELLERİNDE YENİ TRENDLER
  • 04-10-2020
  • 850

4 ÇEKİCİ SAÇ MODELİ

 

1. TOPUZ

Kolay, şık ve pratik topuz modeli yazın en çekici görünümü olarak geri döndü. Bu sezonun olayı, saçınızın cesur ve özgür karakterini gösteren ve ayrıca önünüze gelmesini engelleyen, kolayca yapılabilecek, doğal görünümlü modeller.

Nasıl yapılır:

1.    Saçınızı at kuyruğu şeklinde kafanızın üstünde tutun.

2.    Bağlamadan önce kendi etrafında döndürüp kıvırın.

3.    Beğendiğiniz saç spreyiyle hafifçe spreyleyin.

4.    Parmaklarınızla topuzun dibinden hafifçe çekiştirerek doğal bir görünüm kazandırın.

2. PLAJ DALGALARI

Yazı, hafif dağınık plaj dalgaları kadar iyi yansıtan başka bir şey bulamazsınız. Bu sezonun en çekici tarzlarının; tuzlu hava, ayaklarınızı okşayan kum ve yataktan yeni kalkmışsınız hissi veren umursamaz, doğal saçlar hakkında söylediği şarkıya karşı koyamayacaksınız.

Nasıl yapılır:

1.     Köpük gibi şekillendirici ürünlerle elinizde sıkıştırarak saçınıza hacim verin.

2.     Deniz tuzu spreyi kullanarak deniz esintili son dokunuşu yapın. Daha düzenli dalgalar elde etmek için saç maşasıyla saçınızı farklı yönlerde dalgalandırın ve doğal bir son görünüm için deniz tuzu spreyi sıkıp ellerinizle karıştırarak dağıtın.

3. YAZ ÖRGÜLERİ

Bu sezonun yaz örgüsü modelleriyle saçınızın önünüze gelmesini engellerken daha önce olmadığı kadar güzel görüneceksiniz. İster at kuyruğu, ister taç örgü, ister kısmi ince örgü şeklinde olsun, örgülerin moda olduğu kesin; o yüzden saçlarınızı örerek mevsimin saçlarınızda hayat bulmasına izin verin.

Nasıl yapılır:

1.    Saçınızı kaşınızın kavisli kısmının hizasından ayırın ve fazla olan kısmı tutturun.

2.    Kalan kısmı üç parçaya ayırın.

3.    Bu kısımları olabildiğince sıkı örün ve sabitleyin.

4.    Saçınızın tutturduğunuz kısmını serbest bırakın, saç maşasıyla şekillendirerek ve şekillendirici bir ürün veya deniz tuzu spreyi yardımıyla hacim kazandırın. Alternatif: Ayırdığınız iki kısmı da örün ve ensenizde topuz yapın.

4. AT KUYRUĞUNUN GÖSTERİŞİ

Mütevazı at kuyruğu geri döndü ve süslü katkıların etkisiyle yenileniyor. Pırıltılı tokalardan sade kurdelelere, ipek ve deri bandanalara kadar her çeşit aksesuarı barındıran bu son moda stili sevmemeniz imkânsız.

Nasıl yapılır:

1.    Saçınızı aşağıdan at kuyruğu şeklinde bağlayın.

2.    Kurdele veya süslü bir toka ile süsleyin. Ya da podyumlarda yapılanları taklit edin ve ipek bir fular ile bağlayın: Fuları yukarıdan beş santim aşağıda olacak şekilde at kuyruğunuzun etrafına dolayın, ucunu içeri sokun veya bağlayın ve at kuyruğunuzun ucunu serbest bırakın.