• 0850 885 23 35

Soğuk Havalarda Hastalıklardan Korunma Önerileri

Soğuk Havalarda Hastalıklardan Korunma Önerileri
  • 21-01-2020
  • 1064

Şehrimizde Soğuk Havaların hakım olduğu bu mevsimde giyinmemize ve beslenmemize çok dikkat etmeliyiz Ne Çok Giyinip Terlememeli nede ince giyinip üşümemeliyiz atkı ve şapka kullanımı bizi üşümekten koruyacaktır.  Hasta olmadan önce beslenmek vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve grip gibi bağışıklık sistemimizin zayıflığından faydalanan hastalıklara karşı koymamız için çok önemli. 

Uşak şehrimizin meşhur çorbası tarhana içindeki besinlerle bizim ihtiyacımız olan bir çok besini içinde barındıran besleyici bir çorba olarak listemizin başındaki tavsiyelerimiz arasında yerini almakta. Çorbayı pişirirken doğal antibiyotik olan sarımsağı unutmayın.

Uzmanların önerisi olan C vitamini Deposu meyve ve sebze tüketmek te önemli işte bunlarından bazıları

* Portakal            * Tere

* Greyfurt            * Roka

* mandalina        * Brokoli

* portakal            *  Maydanoz

* Limon                * Karnabahar

  Bu Meyveleri düzenli yemek c vitamini ihtiyacınızı karşılamak için önemli  onun için bu meyveleri ve sebzeleri düzenli tüketelim.

Tabi bazı kış çayları da soğuk algınlığına karşı bizlerin korunmasında yardımcı olmaktadır. Bu çaylardan bazıları

·       Ihlamur çayı ile başlamak sanırım en doğrusu hastalıklara karşı en çok tükettiğimiz ve işe yarayan vazgeçilmezimiz olarak listemizin başında

·       Ada Çayı astım hastalığının etkisinin azaltmasında ki başarısı ve vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olması ile bilinir.Bu çayın Latincedeki adının Türkçedeki karşılığı iyileştirmek anlamı taşımaktadır.

·       Kuşburnu

·       Rezene

·       Papatya çayı gibi çaylarda faydalı olacaktır.

Evet bunlar Hastalıklardan korunmak yada hastalıktan kurtulmak için faydalı olsa da en önemli önlem hasta olan yada hasta olabilecek kişilerden olabildiğince uzak durmaktır.Hasta olanların muhakkak hekim kontrolünde ilaç kullanmaları gerekmektedir.Günümüzde değişen hastalık ve vürüs çeşitleri artık solunum yollarında ciddi hasar ve tahribatlar yapabilmektedir bu nedenle kullanılan ilaçların hekim kontrolünde alınması hayati önem taşımaktadır.  

               Sağlıklı güzel günler geçirmeniz dileğimizle uşak rehberim